image1 image2 image3

UDZIAŁ KLASY 4E W MIĘDZYNARODOWYM DNIU CENTRÓW I MUZEUM NAUKI

 

   

10 listopada klasa 4e odwiedziła Fundację Profesora Ciekawskiego przy Family Park.

 

Tego dnia największe centra nauki i inne organizacje edukacyjne przygotowały liczne warsztaty, wykłady i spotkania. W Polsce dzień ten nazywany jest SPIN day,  ponieważ związany jest z działalnością instytucji zrzeszonych w Porozumieniu SPiN (Społeczeństwo i Nauka). Patronat honorowy nad SPIN day 2017 objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin.

Hasłem przewodnim spotkania było powietrze. Dzieci podczas wizyty u Profesora Ciekawskiego poznały skład atmosfery ziemskiej i zanieczyszczeń w niej obecnych. Samodzielnie wykonywały doświadczenia związane z pierwiastkami i związkami obecnymi w powietrzu i kwaśnymi deszczami.
Miłą niespodzianką okazała się wizyta smoka Fampo – maskotki Family Park. Dzieci przekonały się, że smok Fampo jest o wiele sympatyczniejszy niż smog... ten, który jest w powietrzu ;)

 

   

PARTNERZY

2018  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy