image1 image2 image3

„Szymborska i Miłosz poza granicami polszczyzny”

    

Jesteśmy już po drugiej edycji międzyszkolnego konkursu recytatorskiego poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

Brali w nim udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej - prawie trzydzieścioro uczestników.  Do tej pory konkurs opierał się tylko na twórczości Wisławy Szymborskiej, a od dwóch lat został poszerzony o twórczość Czesława Miłosza.  Polscy nobliści, poeci… Bardzo trudna twórczość, zatem tym bardziej uczniom biorącym udział w rywalizacji należą się ogromne brawa, bez względu na zajęte miejsce! 


A finalistami zostali:

I miejsce: Eryka Kozłowska  (Szkoła Podstawowa nr 20)

- II miejsce: Martyna Murawska  (Młodzieżowy Dom Kultury  nr 6)

- III miejsce: Jan Libera (Szkoła Podstawowa nr 62)

Wyróżnienia otrzymali:

-Maja Bartoszewska (Szkoła Podstawowa nr 31)

- Iga Nowak (Szkoła Podstawowa nr 20)

Jako organizatorki  konkursu serdecznie pragniemy podziękować, wszystkim, którzy włączyli się w jego organizację: jury - za trudną pracę: p. wicedyrektor Grażynie Golińskiej oraz p. Justynie Kosz i  p. Agnieszce Hubert-Kaczmarek, za piękną oprawę plastyczną – p.  Beacie Ratajczak, a także prowadzącym: p. Paulinie Gehrke oraz p. Joannie Stańczak.

 

                                                                                                                                                            A. Chechła, A. Zalas

 

 

 

   

PARTNERZY

2018  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy