image1 image2 image3

Z wizytą w Centrum Edukacji Technicznej

W dniu 8 maja br. uczniowie klas  6a i 4a uczestniczyli w warsztatach projektowania przestrzennego długopisem 3D w Centrum Edukacji Technicznej
i Zabaw „ROBOproject” w Bydgoszczy.

 

 

Bardzo innowacyjne zajęcia, podczas których uczniowie pracując w przestrzeni na obiektach geometrycznych, przenoszą komputerowy model w rzeczywisty wydruk 3D, który mogą zabrać do domu. Druk 3D powinien być elementem nowoczesnej edukacji – jest to narzędzie uniwersalne, zarówno ze względu na nieograniczone możliwości tworzenia jak i potencjał edukacyjny. Praca w programach graficznych, modelowanie 3D to nauka myślenia przestrzennego, praca z niedostępnymi w inny sposób materiałami, kształtowanie postaw „design-thinking”, możliwość doświadczenia przez uczniów pełnego procesu tworzenia innowacji – od koncepcji, poprzez prototypowanie i testy, do realizacji. Uczniowie ucząc się nowoczesnych technologii, bardzo dobrze się przy tym bawili. Stworzyli niepowtarzalne gadżety np. breloczki ze swoim imieniem, które zabrali na pamiątkę. Polecamy wszystkim tego typu zajęcia, uczniowie nie chcieli z nich wyjść!

V. Zawojska, A. Zwiefka

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy