image1 image2 image3

Brązowi medaliści turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Uczniowie naszej szkoły, reprezentując województwo
kujawsko – pomorskie, zajęli 3 miejsce

w finale ogólnopolskiego turnieju
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

 

W meczach grupowych młodzi piłkarze pokonali UKS „Irzyk” Warszawa 5:0 i MLUKS „Dwójka” MOS  Lubuskie 2:0 oraz przegrali z SP 7 Koszalin 1:2, czego rezultatem było wyjście z grupy z drugiego miejsca. Drabinka pucharowa zaczęła się dla nas od ciężkiego meczu z SP 7 Częstochowa. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Nasi uczniowie wykonywali je perfekcyjnie, wygrywając 3:2. Przegrywając w półfinale 0:1 z „Jedynką” Krasnystaw, straciliśmy wielką szansę  na upragniony mecz finałowy na stadionie PGE Narodowy.  W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się z zespołem z województwa warmińsko – mazurskiego, SP 1 Ostróda. Również i w  tym meczu o zwycięstwie zadecydowały  rzuty karne. Nasi uczniowie po raz kolejny z „zimną krwią” egzekwowali wszystkie rzuty karne. Wygrali 3:2 i zostali trzecią drużyną w Polsce. Warto dodać, że mecz o trzecie miejsce z udziałem naszych reprezentantów oglądali m.in.: Prezes PZPN Zbigniew Boniek, selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka oraz  trenerzy Stefan Majewski, Marcin Dorna i Bartłomiej Zalewski. Skład zespołu SP 15: Jabłoński Jakub, Kociński Tomasz, Kosecki Alex, Wilczyński Damian, Bączyński – Gamoń Kamil, Paradowski Szymon, Sitek Mateusz, Pelczarski Aleks, Zieniewicz Jarema.

Trener zespołu: p. Damian Bławat

 

 

 

 

 

   

PARTNERZY

2019  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy