Akrobatyka sportowa

Akrobatyka Sportowa w pigułce.

Sekcja akrobatyki  swą działalność rozpoczęła  1 września 1988 roku. Zalążkiem powstającej w tym okresie sekcji była grupa młodych zawodników i zawodniczek w ilości 12 osób, która na mocy porozumienia z klubem KS Pionier Szczecin przeniosła się do Bydgoszczy. Pierwszymi trenerami sekcji, a jednocześnie klas akrobatycznych w szkole, zostali Mirosława i Andrzej Kardas.  Akrobatyka sportowa,budując z ogromnym rozmachem i determinacją swoją sportową „piramidę”, wielokrotnie zapisała się w annałach sportowych osiągnięć począwszy od zdobytych medali w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, starszych i seniorów, a na Mistrzostwach Świata i Europy juniorów i seniorów kończąc. Jej dotychczasowy dorobek jest imponujący. W latach 1988 – 2013 zdobyli około 460 medali, w tym: 4 medale Mistrzostw Świata juniorów, 19 medali Mistrzostw Europy juniorów i seniorów, 1 medal Światowych Igrzysk juniorów, 116 medali Mistrzostw Polski seniorów, 123 medale Mistrzostw Polski juniorów oraz 175 medali Ogólnopolskiej Spartakiady / Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych. W punktacjach drużynowych zdobyto w tym okresie 48 tytułów mistrzowskich. Do najlepszych zawodników tego okresu należeli w dużym stopniu nasi absolwenci m.in.: Mirela Golińska, Rafał Kaszubowski, Magdalena Milert, Magdalena Poczekaj, Emilia Rudnicka, Roksana Radłowska, Marta Schumacher czy Bruno Wałaszewski. Aktualnie w naszej szkole kształci się 66 sportowców – akrobatów, w tym 56 w szkole podstawoweji 10 w gimnazjum. Młodych zawodników trenuje wykwalifikowana kadra trenerów. Uczniowie odbywają zajęcia treningowe w szkole na specjalnie przystosowanej sali oraz mają do dyspozycji salę gimnastyczną Sekcji Bydgoskiego Klubu Sportów Gimnastycznych „Zawisza”, z którą od wielu lat szkoła współpracuje. Mamy nadzieję, że ta ogromna liczba sukcesów naszych sportowców optymistycznie rokuje w dalszym rozwoju tej dyscypliny sportów szkole.

Zestawienie klas sportowych o profilu akrobatyka sportowa

Klasa 4c Szkoła Podstawowa
Wychowawca klasy:   Pani Magda Frank – Kaszyńska
Trenerzy klasy:   Pan Roustam Babouz  / Pan Krzysztof Czaja