Piłka nożna

Piłka Nożna w pigułce.

Początki klas sportowych o profilu piłkarskim sięgają w naszej szkole roku 1978. Od tego właśnie roku szkoła posiada status szkoły sportowej i prowadzi klasy o tym  profilu. Na początku szkolenie w klasach piłkarskich odbywało się na poziomie klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej, ale po reorganizacji szkolnictwa i powołaniu Gimnazjów, od 1999 roku szkolenie piłkarskie odbywa się w naszej szkole na poziomie klas 4 – 6 Szkoły Podstawowej i  I – III Gimnazjum. Warto również tutaj dodać, że dzięki ścisłej współpracy Szkoły z Kujawsko – Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej od 1 września 2004 roku działają również w szkole klasy piłkarskie przy OSSM (Ośrodki Szkolenia Sportowego Młodzieży). Są to klasy skupiające wyselekcjonowanych zawodników z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Uczniowie tych klas realizują zajęcia od poniedziałku do piątku w formie treningów grupowych, zajęć na basenie czy zajęć teoretycznych.Młodzi zawodnicy mają zapewnioną opiekę lekarską, gabinety odnowy biologicznej oraz internat z wyżywieniem. Na weekendy wracają do swoich macierzystych klubów na mecze ligowe i rozgrywki mistrzowskie. Aktualnie szkoła posiada na każdym poziomie nauczania 20 – 25 osobowe klasy piłkarskie. Szkolenie tak licznej grupy młodych adeptów piłki nożnej nie byłoby możliwe bez współpracy z klubem WKS „Zawisza” Bydgoszcz. Od 1978 roku klub WKS „Zawisza”,zapewnia naszym uczniom specjalistyczną bazę szkoleniową oraz wykwalifikowaną kadrę trenerską. Nasi absolwenci mogli uczyć się i rozwijać swój piłkarski talent pod okiem takich trenerów jak: p. Stanisław Mątewski, p. Leszek Rzepka, p. Jerzy Fiodorow a w latach późniejszych to m.in.: p. Robert Wójcik, p. Tomasz Gadziński, p. Tomasz Łachowski, czy p. Robert Tomczak. Nasza piłkarska młodzież z roku na rok odnosiła coraz więcej sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej: wielokrotnie byli Mistrzami Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta, Województwa i Makroregionu, zwyciężali i zwyciężają w turniejach krajowych i zagranicznych ( w Niemczech, Szwecji, Francji ). W roku 2013 zdobyli V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych U-17. Trenerami zespołu byli wówczas p. Robert Tomczak i p. Sławomir Bigalke. Wielu naszych uczniów – absolwentów to byli albo obecni zawodnicy kadry narodowej juniorów, klubów ekstraklasy m.in.: Wisły Kraków, Zagłębia Lubin czy klubów z lig zagranicznych, jak Chelsea Londyn, Lazio Rzym, Glasgow Rangers, Karlsruher S.C.

Ciekawe strony:

Kujawsko – Pomorski Związek Piłki Nożnej

WKS Zawisza Bydgoszcz S.A.

Polski Związek Piłki Nożnej

Zestawienie klas sportowych o profilu piłka nożna

Klasa IVe Szkoła Podstawowa

Klasa IIId Gimnazjum