W najbliższym czasie SU planuje zorganizować:

• -  Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt i w tym celu spotkać się z pracownikiem schroniska,
  • - Wspomnienie tych, którzy odeszli (złożyć kwiaty na mogile T. Ciepły i pracowników szkoły,),
  • - Święto Odzyskania Niepodległości (spotkać się z Seniorami oraz konkursy szkolne),
  • - Dzień Pluszowego Misia (25 listopada)
  • - Dyskotekę andrzejkową.

Dodatkowo też włączymy się w akcję mającą na celu pomoc naszemu koledze, szczegóły niebawem, na najbliższym spotkaniu SU, które już w najbliższy poniedziałek, tj. 30.10.2017 r., godz. 12.20 w sali nr 36.

Zachęcamy gorąco do włączenia się w planowane akcje!

Działamy!!!

Kochani! Dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz pracowitości na przełomie września i października udało nam się:

• - Przeprowadzić wybory do SU oraz zaprzysiąc dwa samorządy,
  • - Zebrać żywność dla PCK,
  •  -Rozpocząć zbiórkę nakrętek i makulatury,
  •  -Zwołać pierwsze zebranie Wolontariatu,
  •  -Włączyć się w akcję „Szkoła Otwarta i tolerancyjna”,
  •  -Przeprowadzić głosowanie na „Nauczycielskie Oscary”

DZIĘKUJEMY!!!

Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 15 z OMS w Bydgoszczy

„My przedstawiciele nowej rady uczniów przyrzekamy: godnie reprezentować uczniów naszej szkoły, dbać o jej dobre imię i troszczyć się o jej wizerunek, uczciwie sprawować powierzone nam funkcje, jak najlepiej współpracować z nauczycielami, szanować wszystkich pracowników szkoły”.

NOWY SAMORZĄD JUŻ JEST!

Na początku października odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas 4-6 oraz klasy siódmej i oddziałów gimnazjum.

Poniżej prezentujemy wyniki waszego głosowania:

Przewodniczący SU Szkoły Podstawowej - NASTAZJA SZWEDOWSKA kl. 5b

Przewodnicząca SU Gimnazjum - WIKTORIA BĄCZYŃSKA kl. 2b

Odpowiednio dnia 6.10.2017 r.  dla klasy i 7 oddziałów gimnazjum oraz 11.10.2017r. odbyło się uroczyste zaprzysiężenie SU.

NAUCZYCIESLKIE OSCARY

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku uczniowie SP nr 15 z OMS z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozdali swoje nagrody – Oscary, Nauczycielskie Oscary, które jak sama nazwa wskazuje, niewiele miały wspólnego z filmem.

Uczniowie wybrali 6 kategorii sponad 20 możliwych, w tym pozostawili trzy zeszłoroczne kategorie: Piła Roku, Słoneczny Patrol, Magiczne Lustereczko oraz dodali  trzy nowe: Złoty Pytajnik, Złoty Drapak, Przyjaciel Roku. Ta ostatnia kategoria jest w 100% wykreowana przez uczniów- pomysłodawcy to klasa 3a gimnazjum.

Nagrody w poszczególnych kategoriach przedstawia poniższa tabela:

Nominacja  kategorii:

Klasy 4-6

Klasa 7. oraz oddziały gimnazjum

Piła Roku - nauczyciel surowy, wymagający, lubi kartkóweczki

Edyta Młynarska

Grzegorz Kacprzak

Złoty Pytajnik- nauczyciel, który najczęściej bierze do odpowiedzi

Anna Kiełpinska

Iwona Czerwińska

Złoty Drapak- nauczyciel, który niewyraźnie pisze na tablicy

Jolanta Szychulska

Agata Chechła

Słoneczny Patrol - nauczyciel, który jest zawsze uśmiechnięty, dowcipny

Violetta Śmieszek

Magiczne Lustereczko – nauczyciel dobrze ubrany, dbający o swój wygląd

Dorota Nowakowska

Przyjaciel Roku - nauczyciel, z którym można porozmawiać nie tylko o przedmiocie

Barbara Jankowska.

Joanna Stańczak

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KIM JEST RZECZNIK PRAW UCZNIA?
W każdej szkole może zostać powołany rzecznik praw ucznia. Tę specjalną funkcję pełni wybrana osoba z Waszej szkoły (nauczyciel albo uczeń, albo para: uczeń + nauczyciel). Rzecznik zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z przestrzeganiem praw ucznia w Waszej szkole. Do niego możecie się zwrócić ze wszystkimi skargami, zażaleniami, problemami – on jest właśnie po to, aby Was wysłuchać.
ZADANIA RZECZNIKA PRAW UCZNIA
Do jego zadań może należeć m.in.:
- Upowszechnianie znajomości praw ucznia w szkole. Przeprowadza akcje informacyjne, spotkania, zajęcia na temat praw ucznia i ich przestrzegania. Dba o to, aby każdy uczeń wiedział, co może zrobić w przypadku łamania jego praw i gdzie może szukać pomocy.  Popularyzuje prawa uczniów również wśród nauczycieli.
- Dbanie o przestrzeganie praw ucznia. Bacznie przygląda się temu, co się dzieje w szkole, jak traktowani są uczniowie. Czuwa nad tym, aby nie dochodziło do sytuacji łamania praw ucznia.
- Proponowanie nowych zapisów dotyczących praw ucznia w szkolnym statucie. Jeśli rzecznik zauważy, że w szkole często występują niepokojące sytuacje, w których może dojść do łamania praw ucznia, może zaproponować nowe punkty statutu wzmacniające pozycję uczniów. Sugeruje potrzebne jego zdaniem zapisy, które precyzyjne opisują prawa uczniów.
- Rozwiązywanie konfliktów między uczniami i między uczniami a nauczycielami. Jeżeli przytrafi Wam się nieporozumienie z kolegą albo pracownikiem szkoły, możecie poprosić o pomoc rzecznika. On zajmuje się mediowaniem między skłóconymi osobami, wpływa na łagodne rozwiązanie konfliktu. Obecność dodatkowej, pośredniczącej osoby sprawia, że jesteście traktowani poważnie.
- Reprezentowanie ucznia w przypadku złamania jego praw. Jeżeli rzecznik stwierdzi po rozmowie z uczniem, że został on rzeczywiście niewłaściwie potraktowany,  jego zadaniem jest stanięcie w obronie ucznia. W jego imieniu upomina się o rozwiązanie sprawy zgodnie z prawami ucznia i zasadami rozwiązywania konfliktów. Cały czas czuwa nad powierzoną sprawą: przedstawia ją dyrekcji oraz radzie pedagogicznej. Jeśli nie otrzymuje odpowiedzi ani nie widzi działań dyrekcji, może wnieść sprawę łamania praw ucznia dalej, np. do kuratorium oświaty.

2017  Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy